Udalosti

SOCIALISTI.SK SA 20. 8. 2021 POKLONILI PAMIATKE A DIELU DVOCH POKROKOVÝCH VELIKÁNOV OBDOBIA SOCIALIZMU NA SLOVENSKU

mdz.jpg

V Tisovci bolo krásne. Korone natruc

15. 10. 2020

https://www.noveslovo.sk/c/V_Tisovci_bolo_krasne_Korone_natruc

Upratovanie v Nitre

4. 10. 2020

V nedeľu poobede osvedčená partia členov hnutia Socialisti.sk Nitrianskeho kraja upratovala v Nitre na sídlisku Chrenová.

nr06.jpg
nr04.jpg
nr05.jpg
nr08.jpg
nr02.jpg
nr09.jpg
nr03.jpg
nr07.jpg

Upratovalo sa aj v Žiline

4. 10. 2020

za1.jpg

Skupina členov Hnutia na čele s predsedom veru nezaháľala...

EKOLOGICKÉ HLIADKY SOCIALISTOV.SK V MESTE SENEC

3. 10. 2020

Členovia hnutia Socialisti.sk v meste Senec, pod vedením Martiny Martišovičovéj, za účasti Adama Cibuľu, Milana Šarmira, a Milana Benkovského pristúpili k upratovaniu netradične, po novom. Vytvorili ekologické hliadky pre kontrolu čistoty v meste.

Prvý peší výjazd v dňoch 1. až 3. októbra 2020 po celom meste, jeho námestí, pešej zóne, sídliskách a hlavných i vedľajších uliciach, ale i na na Slnečných jazerách ukázal, že Senec je relativne čisté mesto a to najmä vďaka jeho obyvateľom a prístupu seneckej samosprávy.  

Prekvapením bola čistota aj na sídliskách ako "Saláma", či autobusovej a železničnej stanici, kde to ešte nedávno nebolo bežné. Neraz sa tam zdržiavala problémová, dokonca i drogovo závislá mládež po ktorej zostávalo množstvo odpadkov. Problémové sú rána a neporiadok po bezdomovcoch a aj my sme našli menšie smeti pri pošte.

Najväčšie problémy sú však aj teraz na prístupových cestách a odľahlých miestach, kde sú často odpadky, nečistoty vyhadzované priamo z aut a vytvárajú sa aj nelegálne skládky. Mesto, aj keď sa snaží, nestačí to riešiť.

Ekologické hliadky Socialistov.sk budú v tomto pokračovať v pravidelných štvrťročných intervaloch, upozorňovať na problémy vedenie mesta a sami v rámci možností prispejú k ich riešeniu a zlepšeniu životného prostredia.

 

Milan Benkovský, podpredseda hnutia Socialisti.sk

Hliadka Soc. jazerá_03.jpg
Hliadka Soc. Sl.jazerá_02.jpg
Hliadka Soc. Senec_01.jpg

Upratujeme Slovensko

3. 10. 2020

Seneckí Socialisti sa zapojili do celoslovenskej akcie hnutia Socialisti.sk, Upratujme Slovensko, ktorej garantom bol podpredseda hnutia Milan Benkovský.

Vzhľadom na pomerne čisté mesto Senec sme zašli až na jeho okraj na Nitriansku ulicu, pri Hlbokom jazere, ľudovo volanom Guláška. Vyzbierali niekoľko vriec odpadkov, ktoré priamo pri ceste vyhodili nezodpovední občania, pravdepodobne však mladí "rekreanti, či turisti", pričom tu funguje veľmi dobre zberný dvor. Bola tam takmer stovka fliaš od alkoholu, plastov, desiatky konzerv a ďalší odpad.

Väčší problém je celé Hlboké jazero na ktorom sú však len súkromné pozemky a veľké množstvo stavebného a komunálneho odpadu. Rieši to často mestská polícia, ale nič nepomáha. Preto sa tam ešte vrátime. 

Upratovanie Soc. Senec_01.jpg
Upratovanie Soc. Senec 02.jpg

Socialisti.sk si pripomenuli Deň ústavy SR

1. 9. 2020

Práve dnes si štátnym sviatkom pripomíname vznik najdôležitejšieho zákona ktorý možno považovať za základný kameň rodiaceho sa suverénneho a nezávislého štátu - Slovenskej republiky.

Politické hnutie Socialisti.sk si ho pripomenulo pri Pamätnej Lipe Ústavy Slovenskej republiky, pred Mestským úradom v Senci.

ba1-9-01.jpg
ba1-9-02.jpg

Veniec v národných farbách položil RSDr. Milan Benkovský, podpredseda hnutia Socialisti.sk

a členka hnutia Mgr. Martina Martišovičová

Slovenská národná rada prijala Ústavu 1. septembra 1992. Tvorí ju súhrn základných právnych noriem o spoločenskom zriadení, politickej organizácii a postavení občanov, ktorý zaväzuje všetky orgány a občanov štátu. Skladá sa z preambuly a deviatich hláv. Upravuje základné práva a slobody, politické práva, práva národnostných menšín a etnických skupín, sociálne, kultúrne a hospodárske práva, právo na súdnu a právnu ochranu. Je to zákon zákonov.

 

Dve osobné poznámky súvisiace s Ústavou SR.

Profesor Juraj Hraško, DrSc. z Nitry, ktorý mimochodom za pár mesiacov oslávi 90-tiny,  mi poslal jeho vystúpenie poslanca SNR za SDĽ k prijímaniu Ústavy v roku 1992, čo ma veľmi potešilo a som na to hrdý. Je poučné, no žiaľ veľa mladých ľudí skôr číta krátke statusy a preto si ho ponechám len vo svojom archíve.  

Som tiež rád, že som mal možnosť, ako poslanec NR SR za SDĽ podieľať sa na tvorbe a predkladať jednu z významných noviel Ústavy SR v roku 2001, zákon č.90/2001 Z. z. Novela sa zaoberala okrem spresnenia postavenia Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ SR) a rozšírenia jeho pôsobnosti aj výrazným rozšírením kompetencií pri kontrole verejných financií.

 

Ústavu SR by sme si mali nielen dobre poznať, ctiť a vážiť si ju, ale ju najmä v každodennom živote rešpektovať od parlamentu, vlády až po každého z nás.

Dotyky s históriou boja za slobodu v SNP - záverečná časť

30. 8. 2020

Dnes sa pre tento rok, končí moje putovanie za dotykmi s históriou, kedy som si spolu s našimi členmi a sympatizantami hnutia Socialisti.sk pripomínal 76. výročie SNP, najsvetlejšej kapitoly novodobej histórie nášho národa.

 

Dnes - Pamätník SNP na námestí SNP v Bratislave

V tento deň putovania po pamätných miestach sme sa dostali už do Bratislavy. Tam na námestí SNP sa stretli zástupcovia vedenia Socialistov.sk Bratislavského kraja, aby si uctili pamiatku bojovníkov v SNP.

SNP-3-BL.jpeg
SNP-2-BL.jpeg
SNP-1-BL.jpeg

Vzťah, našťastie len niektorých, Bratislavčanov k SNP

Vládne strany si vyhradili právo na oslavy SNP. Doteraz sa oň nielen nikdy nezaujímali, ale ho i neraz spochybňovali a znevažovali. V Bratislave organizátori znevážili SNP, keď hlavným rečníkom bol minister Ján Budaj, ktorý sa v celom svojom živote nikdy nevyjadril pozitívne o protifašistickom odboji a SNP. Práve on bol a je známy ako antikomunista a rusofób a aj teraz spája nespojiteľné keď hovorí „Aj revolúcia v roku 1989 sa opierala o odkaz SNP“. Stratil pamäť, alebo súdnosť?

 

Bratislava je typická odstraňovaním sôch, premenúvaním ulíc a námestí.

Príkladom je Most SNP, ktorý dali do užívania ako jeden z najmodernejších v Európe v roku 1972. Nie po revolúcii, ale po prevrate 89 ho v roku 1993 premenovali na Nový most, aby po nátlaku verejnosti v roku 2012, mu vrátili pôvodný názov.

Vrcholom arogancie a neúcty novodobých vládcov je však Námestie SNP. Keď im nevyšlo jeho celé premenovanie, odtrhli z neho kus, aby ho nazvali námestím Nežnej revolúcie. Novým normalizátorom a slniečkarom vadí všetko, aj súsošie na námestí SNP, ktoré stvárnil akademický sochár Ján Kulich v roku 1974 pri 30 výročí SNP. Bol vraj poplatný režimu, no a Kňažko, či Gott a ďalší, vari nie? Sme dokonca písalo, že socha partizána s dvomi ženami v pozadí je „rozvadená rodina“. To je obraz ich kultúry a vzťahu k histórii.

 

Okrem toho je smutné, že pri výročiach SNP a oslobodenia našej vlasti, sa stále viac potláča historicky nespochybniteľná zásluha Červenej armády. Dejiny sa čoraz viac deformujú, prekrúcajú a hrubým spôsobom manipulujú.

 

SNP bolo predovšetkým o morálno-vôľových vlastnostiach ľudí, o ich obetavosti, odvahe a snahe bojovať za lepší život na Slovensku. Práve to všetko mnohým súčasným politikom chýba. Preto Slovensko vyzerá tak, ako to vnímavý občan dnes vidí.

 

Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Aj toto moje  obzretie späť, je v práve v tejto dobe pre slovenský národ veľmi potrebné. Naša sila pramení z našej histórie, je v spolupráci, v jednote a solidarite.  Nezabúdajme...

 

                                                                                                             Milan Benkovský, podpredseda hnutia Socialisti.sk

Krajský snem Banskobystrického kraja

29. 8. 2020

V sobotu 29. 8. 2020 sa konal Krajský snem hnutia Socialisti.sk v Banskej Bystrici. Za predsedu kraja bol zvolený Martin Bystriansky.

Dotyky s históriou boja za slobodu v SNP

29. 8. 2020

Dnes - Pamätník SNP, socha partizána Banská Bystrica

Po krajskom sneme hnutia Socialisti.sk v Banskej Bystrici sme sa spolu s predsedom hnutia Arturom Bekmatovom pobrali uctiť si pamiatku a bojovníkov SNP a položiť veniec k soche Partizána pod Urpínom, pri malej železničnej stanici. Sochu stvárnil akademický sochár Karol Dúbravský pred 56 rokmi. Socha mala pohnutú minulosť, keď ju viackrát poškodili, naposledy v januári 2020 ju poliali vandali červenou farbou. Aj takýto je vzťah niektorých „ľudí“ k našej histórii.

ČESŤ A SLÁVA BOJOVNÍKOM V SNP

MB8.jpg

Pri tomto výročí sa zaviedli akési čudné maniere o ktorých som písal v Slove. Oslavovali len vládne strany, ktoré sa o SNP doteraz nikdy nezaujímali, či ho neraz, spochybňovali a znevažovali. Zmenili azda názor? Myslím že nie, len sa aj pri tejto príležitosti, chcú zapáčiť ľuďom. Občan však iste rozoznal faloš na tvárach politikov, ktorí sa osláv zúčastnia z povinnosti, či dokonca viedli slávnostné, nič nehovoriace pekné reči.

Mimoparlamentné strany ľavicové strany ako napr. Socialistov.sk, organizátori vyšachovali s odkazom, že ide o apolitickú akciu a je „málo miesta“. Preto sme sa i my priklonili k alternatívnym oslavám a kládli vence k soche Partizána.

 

Vo svojom putovaní po stopách SNP som sa snažil priblížiť verejnosti aj príbehy zo SNP či históriu pamätných miest. Vrelo preto odporúčam všetkým, navštíviť aj s rodinami tieto významné pamätníky a vzdať úctu bojovníkom proti fašizmu, pripomenúť sebe, svojim deťom a vnúčatám, najsvetlejšiu stránku novodobej histórie Slovenska.

Zajtra nás čaká Bratislava.

 

                                                                                                  Milan Benkovský, podpredseda hnutia Socialisti.sk

Dotyky s históriou boja za slobodu v SNP

28. 8. 2020

DNES - Pamätník SNP na vrchu Roh
Každoročne sa chodíme s rodinou pokloniť pamiatke bojovníkov v SNP, k hádam najvýznamnejšiemu pamätníku SNP v Trenčianskom kraji, na vrchu Roh, nad partizánsku obcou Ľubina.
Dnes tam bolo, asi pre koronu pusto.
SOCIALISTI.SK TAM TENTO ROK BOLI PRVÍ A ZATIAĽ JEDINÍ.                                                             

MB2.jpg
MB6.jpg
MB3.jpg
MB4.jpg
MB5.jpg
MB7.jpg

Mládežníci pred 45 rokmi na stretnutí SZM a oslavách SNP vrchu Roh

Rád spomínam na časy mladosti, keď sme v rokoch 1974 až 1979 besedovali a spomínali na povstanie s partizánmi, priamymi účastníkmi SNP, vtedy ich bolo našťastie ešte dosť. Tou príležitosťou boli oslavy SNP a stretnutia mládeže vtedy Západoslovenského a Juhomoravského kraja.

Po roku 1990 a neskôr sme kládli vence, spolu členmi Vlády SR a poslancami NR SR za SDĽ. Každoročné výročia SNP sa stali aj príležitosťou na utužovanie bratstva Čechov a Slovákov na Veľkej Javorine, ktorá je na slovensko-moravskom pomedzí.

Vrelo odporúčam všetkým, navštíviť aj s rodinami tieto významné pamätníky a vzdať úctu bojovníkom proti fašizmu, pripomenúť si najsvetlejšiu stránku novodobej histórie Slovenska.

ČESŤ A SLÁVA BOJOVNÍKOM V SNP

                                                                                                 Milan Benkovský, podpredseda hnutia Socialisti.sk

Dotyky s históriou boja za slobodu v SNP

27. 8. 2020

MB1.jpg

Ako podpredseda hnutia Socialisti.sk si spolu s našimi členmi a sympatizantami pripomínam 76. výročie SNP, najsvetlejšej stránke novodobej histórie nášho krásneho Slovenska.Dnes v partizánskej obci Cetuna.
Dotyky s históriou SNP som v Trenčianskom kraji zažil opakovane, keď sme si pred pätnástimi rokmi, zadovážili starú chalupu v Bzinciach pod Javorinou, v miestnej časti Cetuna.
Obec sa nachádza priamo pod Veľkou Javorinou na slovensko-moravskom pomedzí. Práve hory Bielych Karpát sa stali operačným priestorom partizánskeho odboja.

Pôsobila tam partizánska skupina kapitána Miloša Uhra, ktorý spolu so štrnástimi bojovými druhmi zahynul v bojoch za našu slobodu 27. februára 1945. Preto im patrí naša úcta a veniec Socialistov.sk

V obecnej kronike sa o oslobodení možno dočítať „... zišli z hôr chlapci partizáni, ktorých viedol (po Milošovi Uhrovi) nadporučík Alexander Stanek.

Partizáni nešli sami, ale viedli 186 fašistických vojakov so sklonenými hlavami..., hoci strely ešte lietali, ľudia povychádzali zo svojich pivníc a úkrytov, srdečne vítali osloboditeľov. Hostili ich chlebom, cigaretami a slivovicou. Ženy od radosti plakali.“ Tak takto vyzerali okamihy oslobodenia obcí v podjavorínskom kraji.

Česť a sláva hrdinom SNP


                                                                                                                  Milan Benkovský, podpredseda hnutia Socialisti.sk

Ctíme si odkaz SNP

22. 8. 2020

Dnes sme sa pripojili k desiatkam ľudí, ktorí si každoročne SNP pripomínajú turistickým pochodom medzi obcami Zlatno a Skýcov v okrese Zlaté Moravce. Tieto obce majú bohatú partizánsku históriu, čo sa prejavuje aj na záujeme miestnych o toto podujatie.

Ladislav Novomeský svojho času nazval SNP chrbtovou kosťou našich dejín, čo vnímame rovnako. Z tohto dôvodu bude hnutie Socialisti.sk chrániť odkaz SNP a bude rozvíjať spoluprácu so všetkými rovnako orientovanými organizáciami.

PS. V súvislosti s ochranou odkazu SNP si na sobotu     (29. 8.) pre vás pripravujeme menšie prekvapenie. 

PO STOPÁCH PARTIZÁNOV
12 kilometrov. Presne toľko meria trasa pravidelného pochodu medzi obcami Zlatno a Skýcov venovaného pamiatke SNP.

NEMCI SA DO PARTIZÁNSKYCH OBCÍ BÁLI
Obe obce totiž majú silnú partizánsku tradíciu. Poskytovali zázemie pre tri partizánske oddiely (Plameň, Zarubežnyj a Národný pomstiteľ). Napríklad v Skýcove, kde žilo 1 500 obyvateľov, pôsobil rovnaký počet partizánov. Do tejto obce sa Nemci neodvážili vojsť. Báli sa partizánov.
Až keď sa partizáni pripojili k oslobodzovacím bojom v blízkosti Hronu a Skýcov zostal bez ochrany, sa Nemci odvážili vstúpiť cez husté lesy Tribeča do Skýcova a dedinu zbabelo vypálili.

Na trase medzi oboma obcami mali partizáni svoje bunkre, studničky či muničné sklady, ktoré využívali pri diverzných akciách.

Z PARTIZÁNSKEJ TRASY TURISTICKÝ POCHOD
Na sklonku socializmu založili miestni peknú tradíciu: na partizánskej trase Zlatno-Skýcov zorganizovali turistický pochod. Čuduj sa svete, toto podujatie prežilo aj prvé ponovembrové roky a dnes je z neho pekná tradícia, ktorá oslávila 32. ročník.

Podujatia ako Zlatno-Skýcov, Malý Slavín či Clementisovou cestou musíme zachovávať a pomáhať rozvíjať ďalej. Pretože aj toto je cesta ako deti či mládež viesť k antifšistickej tradícii.

POZVÁNKA DO NITRY
Pred niekoľkými rokmi sme si partička ľavičiarov povedali, že skúsime rozbehnúť podujatie podobného typu. A darí sa: na prelome septembra a októbra (presný dátum vám upresním v priebehu pár dní) sa uskutoční 6. ročník Antifašistického výstupu na Zobor.

Práve tu totiž pristál výsadok 14 sovietskych partizánov, ktorých úlohou bolo založiť partizánske hnutie v okolí Zlatých Moraviec, Nitry a Topoľčian.
 

ZL3.jpg
ZL5.jpg
ZL1.jpg
ZL0.jpg
ZL2.jpg
ZL4.jpg

Krajský snem Prešovského kraja

16. 8. 2020

Dňa 16. 8. 2020 sa konal v poradí piaty krajský snem hnutia Socialisti.sk v Prešove, na ktorom boli prítomní aj hostia - podpredseda Milan Benkovský, podpredsedníčka Veronika Balušíková a predseda hnutia Artur Bekmatov.

O výsledkoch parlamentných volieb v kraji a regionálnej politike informoval krajský koordinátor hnutia Marek Kopčák.

Podpredseda hnutia Milan Benkovský informoval o záveroch celoslovenského snemu hnutia Socialisti.sk.

Predseda hnutia Artur Bekmatov v príhovore predstavil ďalší postup hnutia v personálnej, mediálnej, finančnej oblasti a ozrejmil vznik odborných sekcií kopírujúcich agendu existujúcich ministerstiev.

 - za predsedu krajskej organizácie bol zvolený Marek Kopčák
 - za podpredseu krajskej organizácie bol zvolený Marek Jackovič
 - za tajomníka krajskej organizácie bol zvolený Milan Makatura
 - za predsedu okresu Sabinov bol zvolený Viliam Vidumský
 - za predsedníčku okresu Poprad bola zvolená Anna Mižikárová
 - za predsedu okresu Kežmarok bol zvolený Marek Jackovič
 - za predsedu okresu Bardejov bol zvolený Miroslav Bejda
 - za predsedu okresu Stará Ľubovňa bol zvolený Michal Kormoš
 - za predsedu okresu Prešov bol zvolený Marek Kopčák
 - ako ďalší členovia krajskej rady boli zvolení Vladimír Lorinc, Daniel Gergovský, Franitišek Jaš.

Predsedovia okresov začnú v najbližších dňoch oslovovať záujemcov o členstvo v hnutí.

V diskusii delegáti využili možnosť opýtať sa predsedu hnutia na rôzne témy a taktiež do diskusie vložili nové nápady, nové podnety, z ktorých bude hnutie čerpať do budúcich tém.

PO1.jpg
PO4.jpg
PO2.jpg
PO3.jpg

Krajský snem Košického kraja

15. 8. 2020

V poradí už štvrtý krajský snem Socialistov.sk sa uskutočnil v sobotu v Košiciach.

O priebehu volebnej kampane a výsledku v regióne informoval podpredseda hnutia Martin Štunda.

Predseda hnutia Artur Bekmatov zhodnotil výsledky celoslovenského snemu, načrtol ďalší postup hnutia po krajských snemoch v personálnej oblasti, odborných sekciách, mediálnej politiky či finančného zabezpečenia hnutia.

Za predsedu krajskej organizácie bol zvolený Juraj B. Ďurove.

Snem zároveň zvolil ďalších členov krajskej rady a predsedov hnutia v okresoch.

Predsedovia okresov začnú v najbližších týždňoch oslovovať záujemcov o členstvo v hnutí, ktorí sa prihlásili po marcových voľbách.

V diskusii sa delegáti zaujímali najmä o aktivity odborných sekcií, možnosti politického vzdelávania členov či konkrétnych aktivít v mediálnej oblasti.
 

KE2.jpg
KE1.jpg

Krajský snem Trnavského kraja

7. 8. 2020

Trnava1.jpg
Trnava2.jpg
Trnava3.jpg

Dňa 7. 8. 2020 sa v Trnave konal krajský ustanovujúci snem hnutia Socialisti.sk. Okrem zástupcov okresov sa ho zúčastnil aj predseda hnutia Artur Bekmatov a podpredseda hnutia Milan Benkovský.
Snem mal pracovný charakter - schválil plán prace a boli posúdené hlavné úlohy hnutia na ďalšie obdobie. V diskusii vystúpilo viacero členov, ako aj predseda a podpredseda hnutia. Dominantnou témou bola činnosť a úlohy hnutia na získavanie ďalších sympatizantov a členov, budovanie štruktúr na úrovni okresov a väčších miest kraja. Zarezonovala aj problematika dlhodobého znečisťovania širokého okolia skládky luženca v Seredi, ktorá vznikala od 60. rokov z výroby niklu.
Za predsedu krajskej rady hnutia bol zvolený J. Císar (okr. Piešťany), za podpredsedu L. Šoltés (okr. Trnava) a za tajomníčku M. Sláviková (okr. Galanta) a další štyria členovia krajskej rady.

Krajský snem Nitrianskeho kraja

29. 7. 2020

V Nitre sa 29. 7. 2020 uskutočnil ustanovujúci Krajský snem hnutia Socialisti.sk.

Zúčastnili sa ho predseda Artur Bekmatov, podpredseda Milan Benkovský, členovia hnutia v kraji a pozvaní hostia, ktorí sa zaujímali o rozvoj hnutia.

V pracovnej časti snemu sa uskutočnili voľby zástupcov krajských orgánov. Za predsedu bol zvolený Juraj Chrien, za podpredsedu Martin Tuček, za tajomníčku Melinda Mikleová. Za predsedu okresu Nitra a Šaľa bol zvolený Martin Tuček, za Topoľčany Lukáš Turský, za Zlaté Moravce Pavol Kordoš, za Nové Zámky a Komárno Tomáš Vaňa, za Levice Melinda Mikleová. Všetci zvolení sa tak stávajú členmi Krajskej rady hnutia v Nitre.

V druhej časti vystúpil predseda Artur Bekmatov, zhodnotil predvolebnú kampaň, volebné výsledky, ozrejmil závery Snemu hnutia z 20. 6. 2020, kde boli prijaté doplnky a úpravy Stanov hnutia a zvolená nová Republiková rada. V závere uviedol plány a akcie hnutia v najbližšom období a stratégiu do budúcna.

V diskusii vystúpil aj podpredseda hnutia Milan Benkovský. Hovoril o potrebe kreovania krajských štruktúr, okresných štruktúr, odborných sekcií a zakladaní miestnych klubov.

V závere novozvolený predseda Juraj Chrien priaznivo vyhodnotil prístup členov, ktorí sa aktívne zapájali do predvolebnej kampane. Verí, že aj novoprihlásení členovia sa budú s rovnakým elánom zapájať do pripravovaných akcií.

Vyhlásenie Republikovej rady

21. 7. 2020

Vyhlásenie Republikovej rady

hnutia Socialisti.sk k aktuálnej politickej situácii

Pri serióznom hodnotení 100 dní vlády by táto dostala možno tak dostatočnú. Tri mesiace pravicovej vlády potvrdili jej absolútnu neschopnosť. Je pravdou, že čelila koronakríze, ktorú v podstate zvládla, ale pokiaľ ide o ekonomickú, sociálnu oblasť tak tam úplne zlyhala.
Novú vládu charakterizuje päť slov – nepripravenosť, nekompetentnosť, neodbornosť, populizmus a chaos. Takýto stav vládnutia tu nebol v celej doterajšej histórii od politického a ekonomického prevratu v novembri 89.
Tejto vláde neškodí, ale vyhovuje koronakríza, môže totiž ľahšie ovládať a manipulovať ľudí a nemusí riešiť skutočné ekonomické a sociálne problémy občanov Slovenska. Vláda si urobila z pandémie strašiaka, pod ktorým zakrýva svoju a premiérovú absolútna neschopnosť. Dnes už je jasné, premiér nevie riadiť štát, ani nič konkrétne a zmysluplné robiť. Vie len deštruovať, manipulovať a cestou demagógie získavať voličov. To však pre vládnutie nestačí.
Najviac trpí ekonomika. Nie len kvôli koronakríze, ale najmä tejto vláde klesá ku dnu a zaznamenáva jeden z najväčších prepadov v Európe. S pomocou a podporou vlády zamestnancom, živnostníkom a podnikateľom je to asi ako s bankovým p-odvodom. V ekonomickej oblasti nejde o podporu, ale o nekoncepčné plátanie dier.

Väčšina občanov už koncom roku spozná krutú realitu a pochopí, že proklamovaná pomoc vlády bola vlastne jedným veľkým podvodom. Budú totiž nútení splácať úvery, odložené dane a odvody aj s úrokmi, spolu s bežnými splátkami. To mnohí z nich žiaľ neprežijú a nezamestnanosť, zadlženosť spolu s bankrotmi, ďalej porastie.
Koalícia je plná rozporov, protirečení a začína sa zaoberať sama sebou. Tie sa prejavujú tak v zásadných otázkach, ako je smerovanie ekonomiky, miera sociálnych opatrení a zachovanie tých doterajších, 13-te dôchodky, či odškodnenia za koronakrízu. Podobne ich rozdeľujú vzťahy k menšinám, rodinkárstvu a korupcii, vzťahy k cirkvám, interrupciám, homosexuálom, ako i najnovšie kauzy s diplomovkami a názormi na personálne riešenia.
Ide o vládu zväčša protislovenských, proamerických prisluhovačov, rusofóbov, ktorí systematicky ničia Slovensko. Čím dlhšie bude táto vláda na Slovensku bačovať, tým viac poškodí demokraciu, ekonomickú i sociálnu oblasť a zahraničnú povesť SR. Bolo by dobré, aby opozícia i mimoparlamentné strany ju nielen pozorne sledovali a odhaľovali jej prešľapy, ale najmä aby verejnosti predkladali zmysluplné riešenia a reálnu alternatívu. Socialisti.sk sa na takúto prácu intenzívne pripravujú a jej výsledky postupne predstavíme občanom.

                                                                                                                                                      Socialisti.sk

Zasadnutie Republikovej rady

11. 7. 2020 v Bratislave

Krajský snem Bratislavského kraja

9. 7. 2020

V Bratislave sa 9. júla stretli členovia krajskej organizácie hnutia na svojom ustanovujúcom sneme, aby rokovali o záveroch povolebného snemu hnutia  konaného 20. júna v Banskej Bystrici, o ktorých informovali podpredsedovia hnutia Milan Benkovský a Veronika Balušíková. Hlavnú pozornosť však venovali výsledkom parlamentných volieb a úlohám hnutia v kraji pri realizácii Programu Socialistov.sk.

Delegátov zaujalo vystúpenie novozvoleného predsedu hnutia Artúra Bekmatova, ktorý sa zameral na prehlbovanie efektívnosti práce socialistov v regiónoch Slovenska.

Verejnosť a sympatizanti sa môžu obracať s návrhmi, pripomienkami, ako i s prípadným záujmom členstvo v hnutí Socialisti.sk na novozvolené vedenie kraja. Delegáti zvolili za predsedu kraja Ing. Milana Nehaja, podpredsedu Ing. Martina Tkáča a tajomníčku Mgr. Beátu Novomeskú. Zároveň zvolili ďalších šesť členov krajskej rady a predsedov hnutia v okresoch Malacky - Mgr. Lucia Pálková, Senec – Mgr. Ján Džuňák, Pezinok –Erik Miketič.

Ustanovujúci snem v Banskej Bystrici

19. 10. 2019

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/200931#1025