Za koho kope Tomáš Drucker ?Tomáš Drucker má rád čísla a jasné porovnania. Kto teda je vlastne Tomáš Drucker ? Ľudia ho asi najviac vnímajú od nástupu za generálneho riaditeľa Slovenskej pošty. Ako minister zdravotníctva uvádzal v daňovom priznaní príjem za rok 2016 takmer 356 000 eur.


Začiatky v súkromnej sfére

Jeho kariéra manažéra, však začala oveľa skôr. Postupne sa z programátora vypracoval do vedenia súkromnej IT firmy, neskôr pracoval aj ako predseda predstavenstva spoločnosti IQUAP, kde bol do konca januára 2012 predsedom predstavenstva. Spoločnosť IQUAP v tom čase vlastnila spoločnosť Weltbiz, ktorej predsedom dozornej rady v tom čase bol Roman Bubeník, manžel Anny Bubeníkovej, bývalej šéfky Fondu národného majetku, ktorú vláda odvolala pre kauzu Gorila. Firma Weltbiz sídli v Bratislave na Klariskej ulici 7, kde mala do roku 2009 adresu spoločnosť HM Invest, ktorá patrí údajnému aktérovi Gorily Zoltánovi Vargovi.


Odborník na štátne podniky

Za čias vládnutia SDKÚ sa z manažéra v súkromnej sfére, stáva zo dňa na deň odborník na štátne podniky. Od januára 2006 do januára 2007 bol člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky). V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. v rokoch 2010 – 2014, spoločnosť vlastnená Bratislavským samosprávnym krajom za čias predsedovania Pavla Freša.


Dvere do štátnych podnikov mu otvorila SDKÚ, ale poznanie a slávu mu priniesla až spolupráca so SMERom. Presnejšie ponuka od vtedajšieho ministra dopravy Jána Počiatka, stať sa generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty.


Kšefty na pošte

V čase vedenia Slovenskej pošty úzko spolupracoval s Poštovou bankou aj po tom, čo v roku 2015 došlo k zmene majoritných akcionárov kde väčšinovú časť získala spoločnosť J&T Finance Group (JTFG). Neskôr v roku 2015 Slovenská pošta vstupuje ako akcionár do poisťovne Poštovej banky a kúpila 20%  akcii za 6,1 milióna eur. Čuduj sa svet, majoritný majiteľ spomínanej poisťovne je finančná skupina J&T. Len krátka spomienka, kto „vytiahol“ Tomáša Druckera do Slovenskej pošty ? Správna odpoveď, vtedajší minister dopravy Ján Počiatek. Presne ten istý Ján Počiatek, ktorý v lete roku 2008 dostal od vtedajšieho predsedu vlády Róberta Fica známu žltú kartu. A to len za takú „hlúposť“ že počas pretekov formuly 1 v Monaku sa pán Počiatek stretol na luxusnej jachte s jedným majiteľom finančnej skupiny J&T Ivanom Jakabovičom. Počiatek to uhral na žltú kartu, ale riaditeľ letiska dostal rovno červenú, hoci bol na tom istom stretnutí ako Ján Počiatek. Aspoň vidieť, akú morálnu silu mal premiér Róbert Fico, kde končí morálna sila Róberta Fica, nastupujú finanční žraloci.


Najdiskutovanejším krokom pána Druckera bol projekt telekomunikačného operátora 4-ka. Predajcom služieb je Slovenská pošta, a partnerom je súkromná spoločnosť Swan, ktorá patrí medzi top dodávateľov IT služieb štátu.


Trojtýždňový minister

V turbulentnom období roku 2018 nahradil Róberta Kaliňáka na ministerstve vnútra. Tri týždne po nástupe podáva demisiu. Vraj nechce polarizovať spoločnosť a asi je z inej planéty. Za tri týždne sa dá akurát tak čosi poupratovať, alebo odvolať policajný prezident. S istotou vieme, že policajného riaditeľa neodvolal.


Dnes pán Drucker hlási návrat na politickú scénu, vo svojej strane má za podpredsedníčku Luciu Kurilovskú, ktorá ešte stále zastáva funkciu rektorky Policajnej akadémie. Ako vieme, za svoju kandidátku ju označil vtedajší minister vnútra Róbert Kaliňák, ten Róber Kaliňák, ktorého vo funkcii vystriedal práve Tomáš Drucker.

Zaujíma Vás
čo sa u nás deje?
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Socialisti prinášajú radikálnu demokratickú alternatívu voči koristníckému kapitalizmu, ktorý ničí spravodlivosť, rovnosť i život na Zemi.

  • Facebook
  • YouTube

Socialisti.sk

Štefánikova trieda 71/44

949 01 Nitra

Slovensko

IČO 52 659 071

strana@socialisti.sk

Kontakt pre média

socialisti@socialisti.sk

Predseda Bratislavského kraja

Ing. Milan Nehaj

ba@socialisti.sk

 

Predseda Banskobystrického kraja

Martin Bystriansky

bb@socialisti.sk

Predseda Košického kraja

Doc. Ing. Juraj B. Ďurove, PhD.

ke@socialisti.sk

0903 360 863

Predseda Nitrianskeho kraja

Ing. Juraj Chrien

nr@socialisti.sk

0917 437 310

Predseda Prešovského kraja

Ing. Marek Kopčák

po@socialisti.sk

Koordinátor pre Trenčiansky kraj

PhDr. Mojmír Kališ, PhD.

tn@socialisti.sk

0903 427 133

Predseda Trnavského kraja

Ing. Juraj Císar​, MBA

tt@socialisti.sk

0903 401 780

Koordinátor pre Žilinský kraj

Tomáš Ďaďo

za@socialisti.sk

© 2019 Socialisti.sk

 solidarita | ekológia | mier